KONST / Litografier / Litografier 11654037
*
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2018
kl 20:09:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 19:35:53
1
500 kr
25/2 21:18:44
2
800 kr
26/2 20:02:26
1
700 kr
26/2 20:02:26
2
800 kr (Budbetjänt)
26/2 20:04:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Édouard-Henri Avril
nr 1165 4037
Édouard-Henri Avril
(1849-1928), Frankrike
Litografier, 2 st. Paul Avril, Erotiska motiv, motivet: 12x17
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 19:35:53 | 1 | 500 kr |
25/2 21:18:44 | 2 | 800 kr |
26/2 20:02:26 | 1 | 700 kr |
26/2 20:02:26 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
26/2 20:04:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Édouard-Henri Avril
Édouard-Henri Avril (Paul Avril), en fransk bildkonstnär född 1849 i Algeriet, död 1928 i Frankrike.Läs mer om Édouard-Henri Avril
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erotiska motiv europa frankrike fransk franska franskt litografier paul avril édouard-henri avril
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22